• /
  • HABERLER
  • /
  • Tanıtım Fuarında Artuklu Üniversitesi’ne Yoğun İlgi

Tanıtım Fuarında Artuklu Üniversitesi’ne Yoğun İlgi

Türkiye’nin birçok vakıf ve devlet üniversitelerinin yer aldığı, Mardin Hilton Otel’de düzenlenen “Üniversite Tercih Günleri”ne Mardin Artuklu Üniversitesi damgasını vurdu.

Mardin Hilton Otel’in Fuar Kongre Merkezi’nde yapılan “Üniversite Tercih Günleri”ne katılan Mardin Artuklu Üniversitesi, lise 11. ve 12. sınıf öğrencileri ve eğitim-öğretim yetkilileri tarafından çok büyük bir ilgi gördü.

Mardin Artuklu Üniversitesi’nin eğitim imkânları hakkında bilgi almak üzere tanıtıcı materyallerin sergilendiği ve üniversite standı önünde büyük bir yoğunluğun gözlendiği fuarda, öğrenci ve öğretmenlere ayrıntılı bilgiler sunularak üniversitenin eğitim imkânları bütün yönleriyle anlatıldı.

Köklü medeniyetlerin birikimlerini taşıyan Mardin şehri ile bütünleşmiş olan Mardin Artuklu Üniversitesi’nin çok kültürlü yapısının anlatıldığı fuarda, Artuklu Üniversitesinin; diller, dinler, güzel sanatlar, mimari gibi araştırma alanlarında öne çıkan dünya çapında etkili bir ilim-irfan yuvası olmasının ayrıcalıklarına değinildi.

Üniversitenin bünyesine kazandırdığı yeni fakülte ve bölümlerle Mardin’e katma değer kattığına işaret eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, eğitime yapılan yatırımların bir şehrin ve ülkenin kalkınması için yapılacak en önemli faaliyet olduğunu belirterek Artuklu Üniversitesi bünyesinde uzman çok sayıda yerli ve yabancı akademisyen ile kaliteli ve seçkin eğitim verildiğini söyledi.

Rektör Ağırakça, öğrencilerin üniversite tercihlerine etki eden öncelikli nedenleri hakkında bilgi sahibi olmak ve Mardin Artuklu Üniversitesinin kurumsal kimliği, eğitim ve sosyal olanaklarının yanı sıra fakülte, bölüm ve yüksekokullarıyla ilgili bilgileri geniş bir öğrenci kitlesine ulaştırarak, fark etmelerini, benimsemelerini ve desteklemelerini sağlayabilmek için tanıtım faaliyetlerinin önemine değindi.

Üniversitenin fakülte, bölüm ve eğitim programlarıyla ilgili bilgi vererek sözlerini sürdüren Prof. Dr. Ahmet Ağırakça,

“Sosyal Bilimler alanında sayılı üniversiteler arasında yer alan üniversitemiz son üç yılda BESYO ve Yabancı Diller Yüksekokulu ile birlikte 40’a ulaşan yeni bölüm ve programla daha da zenginleşmiştir. Bunun yanı sıra üniversitemizi tercih eden öğrenciler ikinci veya üçüncü bir dile hakim olarak bölümlerinden mezun olmanın ayrıcalığını yaşayacaklardır.” dedi.