• /
  • HABERLER
  • /
  • Mardinli Hayırsever İş Adamından Anlamlı Yardım

Mardinli Hayırsever İş Adamından Anlamlı Yardım

Mart ayında Adıyaman’da damı akan ve yıkılma tehlikesi altında olan evlerinde battaniyelerden çadır kurarak ısınmaya çalışan 4 çocuklu aileye Mardinli hayırsever Zeynel Abidin Erdem yardım elini uzattı.

Zor koşullar altında yaşam mücadelesi veren ailenin yaptıkları derme çadırda kış ayının zorluklarına göğüs germeye çalıştıklarıyla ilgili İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından haber yapılmasının ardından Adıyamanlı iş kadını Hayriye Ersoy ile irtibata geçen Erdem kısa sürede ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılayan en uygun donanıma sahip yeni bir ev inşa edilmesini sağladı.

2010 tarihinde kurulan İktisadi ve İdari Bilimler binasının ‘H’ blok yapımını üstlenerek Mardin Artuklu Üniversitesi’nin şekillenmesine ve büyümesine önemli katkılarda bulunan hayırsever iş adamı Zeynel Abidin Erdem sayesinde harabe durumundaki evlerinin yıkılarak yerine doğalgaz ile ısınan 4+1 odalı yeni bir eve sahip olduklarını belirten astım hastası baba Mehmet Arıcı:

“Zeynel Abidin Erdem'e nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Evimi yıkıp yerine yenisini yaptı. Allah ondan razı olsun. Bize bu dünyada hayal edemeyeceğimiz bir ev verdi. ‘Biz gerçekten ev sahibi miyiz?' diye kendime bazen soruyorum. Harabe bir evde yağmurlu havada sürekli ıslanıyorduk. Güzel evi bize yapan kişinin sadece ismini biliyorum, kendisini görmedim, tanımıyorum. Rabbim bizlerin yüzünü güldüren bu kişinin de yüzünü her zaman güldürsün inşallah. Mutluluğumuzu dile getirmek çok zor. Harabe bir evden doğalgazla ısınan temiz bir eve sahip olduk” dedi.

Mardin Artuklu Üniversitesi kampüs alanında açık ve kapalı ibadet mekânlarına sahip 6,050 m² üzerine inşa edilen Merkezi Camiinin yapımını da üstlenen Mardinli hayırsever iş adamı Zeynel Abidin Erdem’in, zor şartlar altında hayatta kalma mücadelesi veren Arıcı ailesinin medyaya yansımasının hemen ardından kendisiyle iletişime geçtiğini belirten İş kadını Hayriye Ersoy, ailenin durumuyla ilgili kendisinden bilgi istediğini ve bunun üzerine incelemelerde bulunarak bilgi aktardığını ifade etti. Evi yaşanılmaz bir halde bulduklarını aktaran Ersoy:

“Evin durumu ve ailenin yaşantısı perişandı. Yaklaşık iki aylık süre içinde bu insanların en sağlıklı şekilde yaşayabileceği yeni bir ev inşa ederek 4 çocuklu aileye teslim ettik. Zeynel Abidin Erdem'e bu sevinci kendilerine yaşattığı için çok teşekkür ederim. Herhangi bir mekân ve kişi ayırımı yapmadan hiç tanımadığı bu insanlara yardım elini uzatması çok anlamlıdır. Kardeşlerimiz evlerinde güle güle otursunlar. Hayra vesile olan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.