• /
  • HABERLER
  • /
  • “İslam Medeniyetinin Geleceği” Çalıştayının Sonuç Bildirisi Kamuoyuna Açıklandı

“İslam Medeniyetinin Geleceği” Çalıştayının Sonuç Bildirisi Kamuoyuna Açıklandı

Mardin Artuklu Üniversitesi ve Medeniyet Araştırmaları Merkezi (MEDAR) işbirliğinde 04-06 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen “İslam Medeniyetinin Geleceği Uluslararası Çalıştay”ı sona erdi.

Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Türk Hava Yolları’nın (THY) desteğiyle Mardin Artuklu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ve adeta bir fikir ziyafetinin yaşatıldığı çalıştayın sonuç bildirgesi yurdun farklı kesimlerinden gelen yerli ve yabancı konukların yanı sıra; basın mensupları ve çok sayıda akademisyen ve öğrencinin iştirakiyle kamuoyuna açıklandı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Eski Diyanet İşleri Başkanları Prof. Dr. Mehmet Görmez ve Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Medeniyetler İttifakı Türkiye Ulusal Eşgüdüm Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bekir Karlığa, MED-AR Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Selamet, Merkezi İngiltere’de bulunan Bilim, Teknoloji ve Medeniyet Vakfı Başkanı, Manchester Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salim Al Hassani gibi ulusal ve uluslararası düzeyde önde gelen ilmi ve fikri araştırmalarıyla tanınan şahsiyetlerin katılım gösterdikleri çalıştayın sonuç bildirgesi için tıklayınız.