• /
  • HABERLER
  • /
  • İl Sağlık Müdürlüğünden Artuklu Üniversitesine Ambulans

İl Sağlık Müdürlüğünden Artuklu Üniversitesine Ambulans

Artuklu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda eğitim gören öğrencilerin daha kaliteli eğitim almalarına katkı sağlamak amacıyla Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bir ambulans hibe edildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü ve Mardin İl Sağlık Müdürlüğünün eğitim alanında örnek bir iş birliği oluşturduğuna dikkat çeken Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, öğrencilerin daha donanımlı ve nitelikli yetişebilmeleri için eldeki imkanların kullanılarak, kurumlar arası dayanışmayı sağlamanın büyük bir önem arz ettiğini belirtti.

İş birliğinin daha etkin işlemesini sağlayacak girişimler, toplumsal sorunların çözümü ve öğrencilerimizin eğitimi için önemli bir reçetedir diyen Yavuz, “Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’ya ve üniversitedeki değerli hocalarımız ile yöneticilerimize verdikleri katkılar nedeniyle teşekkür ederim.”dedi.

Saffet Yavuz kurumlar arasındaki bu iş birliğinin güzel bir şekilde sürdürülerek hizmetlerin geleceğin teminatı olan gençlere yansıtılmasının mühim olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “ Öğrencilerimiz pratiklerini arttırma bakımından ambulansı kullanacaktır. Sadece bir ambulans hibesiyle yetinmeyip eğitime her zaman için desteklerimiz sürecek. Bu ambulansın Üniversitemizin eğitimine katkı sunması bizleri mutlu edecektir. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Rektör Ağırakça ise, “Yüksekokulumuzdaki mevcut programlarda yetişecek olan öğrencilerimizin daha nitelikli eğitim almalarını sağlamak için Sağlık Müdürümüzden bir uygulama ambulansı talep ettik. Bu talebimizi olumlu karşılayan Sağlık Müdürümüze teşekkür ederiz. Bu sayede öğrencilerimiz uygulamalar noktasında daha pratik bilgiler elde edecektir” diye konuştu.