• /
  • HABERLER
  • /
  • Artuklu Üniversitesinden Enformasyon Hizmeti

Artuklu Üniversitesinden Enformasyon Hizmeti

2018-2019 akademik yılında Mardin Artuklu Üniversitesini tercih eden öğrencilere yönelik danışma ve rehberlik hizmeti vermek üzere şehrin farklı noktalarında kurulan stantlar büyük ilgi gördü.

Bu yıl itibariyle Artuklu Üniversitesini tercih eden 463 yabancı uyruklu öğrenci ile birlikte toplam 2993 öğrenci ve onlara eşlik eden velileri için Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından oluşturulan enformasyon stantlarının yönlendirici hizmetleri memnuniyetle karşılandı.

Farklı şehirlerden üniversiteyi tercih eden öğrencilerin eğitim, sağlık, sosyal imkânlar, barınma, yemek hizmeti ve burs olanakları gibi konularda bilgilendirildiklerini belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, gerek eğitim imkânları gerekse nitelikli eğitim kadrosu ile parlak gelecek sunan bir üniversite olduklarını ifade etti.

“Birçok dili aynı anda öğrenme şansına sahip olan öğrencilerimiz için Mardin şehri bir diller laboratuvarıdır. Yurdun tüm kesimlerinden üniversitemizi tercih eden öğrencilerimize ve onlara eşlik eden velilere havalimanı ve otogar alanları başta olmak üzere Mardin’in uğrak yerlerinden olan ‘Cumhuriyet Meydanı ve 15 Temmuz Şehitler Mega Parkı’nda oluşturduğumuz stantlarda bilgilendirme hizmetlerini sunuyoruz.” şeklinde konuşan Ağırakça,

Farklı dil bölümleri başta olmak üzere tematik bir üniversite olmakla temayüz eden Mardin Artuklu Üniversitesi’nin ulusal ve uluslarası alanda yeterli donanıma sahip öğrenci yetiştirme vizyonuyla hareket ettiklerini, bilgi üreten, ürettiği bilgiyi ülkenin yararına paylaşımcı, sorgulayıcı, çözümleyici ve prensip sahibi bireyler olarak akademi dünyasına kazandırma gayretinde olduklarını söyledi. 

Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından kurulan stantlardan sitayişle bahseden veliler Mardin’de üniversite eğitimi alacak öğrenciler için son derece kolaylık sağlayan bu uygulamanın memnuniyet verici olduğunu bildirdiler.