• /
  • HABERLER
  • /
  • 15 Temmuz Darbe Girişimi Milletin Zaferi ve Şehitleri Anma Programı

15 Temmuz Darbe Girişimi Milletin Zaferi ve Şehitleri Anma Programı

Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından “15 Temmuz Darbe Girişimi”nin yıl dönümü münasebetiyle “15 Temmuz Darbe Girişimi, Milletin Zaferi ve Şehitleri Anma Programı” adı altında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

13-16 Temmuz tarihleri arasında fotoğraf sergisi ve panel düzenlenerek Hatim Duası okutulacak.

Ülkemizin, 15 Temmuz 2016 tarihinde milletin birlik ve beraberliğini bozma hedefiyle emsali görülmemiş alçakça bir askeri darbe kalkışmasına şahitlik ettiğini ifade eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Milletimizin; özgür iradesine yapılan ihanet karşısında tek yürek olup  dünya tarihine altın harflerle bir destan yazdığını belirtti.

15 Temmuz'un unutulmasına, unutturulmasına, bu ihanetin üzerinin örtülmesine ve hainlerin yaptıkları alçaklığın hesabının sorulmasının önüne geçilmesine asla izin vermeyeceklerini vurgulayan Rektör Ağırakça:

FETÖ/PDY terör örgütünün ihanetini hatırlarda canlı tutmak ve gelecek nesillere yeniden yaşatmayı düşünecek olanlara karşı direnme konusunda en güçlü ilhamı ve mirası bırakmak için Mardin Artuklu Üniversitesi olarak “15 Temmuz Yıldönümü” nde 13-16 Temmuz tarihleri arasında fotoğraf sergisi,panel, ve şehitleirmiz için Hatim Duası okuma etkinlikleri düzenleyeceğiz.”  dedi.

13 Temmuz Günü Saat 09.30’da Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlük binası fuaye alanında 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisinin açılışından sonra moderatörlüğünü Doç. Dr. Ömer Bozkurt’un yapacağı Dr.Öğr.Ü. Reşit Yıldız ve Dr.Öğr.Ü. Fikret Özçelik’in de konuşmacı olarak katılacağı  bir panel düzenlenerek ardından Hatim Duası okunacak.