• /
  • Etkinlikler
  • /
  • “Bir Medeniyet Merkezi Olarak Ortadoğu” Sempozyumunun hazırlıkları tamamlandı.

“Bir Medeniyet Merkezi Olarak Ortadoğu” Sempozyumunun hazırlıkları tamamlandı.

  • 3
  • Kasım
    Perşembe
  • SAAT
    09:00

Mardin Artuklu Üniversitesi’nin önümüzdeki 3-4 Kasım tarihlerinde“Bir Medeniyet Merkezi Olarak Ortadoğu” temasını konu alan, çok geniş kapsamlı uluslararası akademik sempozyuma ev sahipliği yapacağı öğrenildi.

 

Katılımın çok yoğun olması beklenen ve iki gün sürecek uluslararası sempozyuma basın, akademi ve siyaset dünyasından birçok etkin isim katılacak.

Düzenleme Kurulu Başkanlığını Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça,  Koordinatörlüğünü Dr. Metin Eriş’in yaptığı “Bir Medeniyet Merkezi Olarak Ortadoğu” sempozyumunda;  katılımcıların "Artuklu Öncesi Ortadoğu", "Osmanlı Devleti ve Ortadoğu", "Ortadoğu’da Yükselen İlmî Değerler" gibi ana başlıklar altında Ortadoğu’nun, alan ve taraflarıyla birlikte ele alınarak kapsamlı bir şekilde masaya yatıracağı bildirildi.

Son zamanlarda üniversite olarak Mardin ve Mardin’in dışında düzenledikleri akademik etkinliklerle şehrin tanınırlığına ve Turizmine ciddi katkılarda bulunduklarını ifade eden Prof. Dr. Ağırakça, Orta doğunun; ortak değerlerine, ortak aklına ve ortak mekânına bilimsel bir katkı sunmak için bu sempozyuma ev sahipliği yapacaklarını söyledi.

3-4 Kasım 2016 tarihlerinde Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenecek “Bir Medeniyet Merkezi Olarak Ortadoğu” sempozyumunun bilim kurulunda Türkiye ve Ortadoğu’nun farklı ülkelerinden alanında uzman, yirmiye yakın bilim adamı ve akademisyen bulunuyor.

 

NOT: Tüm akademik, idari personel ve öğrencilerimiz sempozyuma davetlidir.

T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü