T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ
  • /
  • Sağlık Çalışanlarına Almanca Eğitimi

Sağlık Çalışanlarına Almanca Eğitimi

 

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Almanca Eğitimi

 

Almanya’da çalışmak isteyen doktor, mühendis ve sağlık çalışanlarına özel Almanca dil eğitimini, üniversitemizin uzaktan eğitim merkezimiz aracılığıyla Online etkileşimli katılım yapmanızı sağlayarak sizleri hazırlamaktayız.

Bilindiği gibi Türkiye’de tıp fakültesi bitirmiş veya doktor olarak çalışan hekimlerin Almanya’da iş bulması kolaydır ve pratisyen hekimlerin TUS sınavına girmeden uzman olması mümkündür.

Bilindiği gibi Türkiye’de tıp fakültesi bitirmiş veya doktor olarak çalışan hekimlerin Almanya’da iş bulması kolaydır ve pratisyen hekimlerin TUS sınavına girmeden uzman olması mümkündür. Almanca öğrenmesi durumunda mühendisler de Almanya’da kolay iş bulma şansına sahiptir.

Mardin Artuklu Üniversite Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak düzenlemiş olduğumuz dil kurslarıyla Almanya’da doktor olarak çalışmak için ön şart olan Almancayı öğretiyor ve Alman kurumlarının kabul ettiği seviyede dil yeterlilik sertifikası sınavına hazırlıyoruz. Ayrıca uzman eğitmenlerimiz aracılığıyla kurs bitiminde Goethe-Enstitüsü’nün yapmış olduğu sınavlara eş değer nitelikte deneme sınavını yapmaktayız. 

Kurslarımız A1 den  B1 seviyesine kadar yürütülecek olup derste kullanacağınız kitaplar tarafımızca sağlanıp adreslerinize gönderilecektir.

 

 

YENİ KURS BAŞVURULARINI ANASAYFAMIZDAN TAKİP EDİNİZ

Gün

Uzman Eğitmen

Saat

Time Location

Pazartesi-Perşembe

Sedat ÇELEBİ

19:00-22:00

GMT +03:00

 

 

T.C. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü